Kaip ir visoje Lietuvoje, kovo 11 d. Ukmergėje pažymėta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Iškilmės prasidėjo vidurdienį prie Laisvės paminklo. Projekto “Drum&bum” dalyviai, ukmergiškiai būgnininkai ir svečiai iš Baltarusijos, mušamųjų instrumentų grupė “Grig percussion”, atliko kompoziciją „Lietuviais esame mes gimę“, susirinkusieji į minėjimą giedojo Tautišką giesmę.

Su šia svarbia data visus pasveikino rajono meras Algirdas Kopūstas, pažymėdamas šio įvykio reikšmingumą kiekvienam šalies žmogui. Kalbėjo ir jaunosios kartos, kuri užaugo jau laisvoje Lietuvoje, atstovas, rajono Tarybos narys Andrius Kalesnikas. Nuskambėjo trys didžiulio gongo dūžiai, kuriais „Tarptautinio būgnų ir perkusijos festivalio“ įkvėpėjas ir vadovas Saulius Auglys paskelbė apie Lietuvos laisvės dvidešimtmetį, mūsų miesto klestėjimą ir Tarptautinio būgnų ir perkusijos festivalio pradžią.

Rajono vadovai, partijų, visuomeninių organizacijų atstovai prie paminklo „Lituania Restituta“ padėjo gėlių.

Po iškilmingo minėjimo jo dalyviai pakviesti į Kraštotyros muziejuje veikiančias parodas, demonstruojamus filmus, norintieji galėjo pakilti į Senąjį gaisrinės bokštą ir iš aukštybių apžvelgti gimtąjį miestą. Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje koncertavo latvių muzikantai marimbininkas Rihards Zalupe ir klavišininkas Raimonds Petrauskis.

Vakare ukmergiškiai rinkosi į Kultūros rūmus. Pilnai salei žiūrovų buvo demonstruojami naujo dokumentinio filmo fragmentai apie Lietuvos Nepriklausomos Valstybės Atstatymo Akto paskelbimą, trispalvės kėlimą, besidžiaugiančius Aukščiausios Tarybos deputatus.

Įvyko ir devintojo „Tarptautinio būgnų ir perkusijos festivalio“ atidarymas. Jo metu atliktas pasaulinės muzikos šedevras, vienas iš geriausių muzikinės literatūros kūrinių Carl Orff kantata „Carmina burana“. Solistai - Irena Zelenkauskaitė, Ignas Misiūra ir Kęstutis Alčiauskas. Fortepijono partijas atliko viešnios iš Baltarusijos Irina Avdeeva ir Natalija Zubakova. Dainavo Vilniaus pedagoginio universiteto choras „Ave Vita“ ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto akademinis choras „Gabija“, grojo Baltarusijos mušamųjų instrumentų grupė “Grig percussion”.

Projekto meno vadovas ir dirigentas - docentas Laurynas Vakaris Lopas. Vakare dalyvavo ir L. V. Lopo tėtis, devyniasdešimtmetis Algimantas, buvusio garsaus Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vyrų choro “Aidas” vadovas. Jam padovanota gėlių.

Visus koncerto dalyvius pasveikino meras A. Kopūstas, kolektyvų vadovams ir solistams jis įteikė padėkas.

Šventinę dieną vainikavo įspūdingi fejerverkai.

Dainiaus Vyto nuotraukos.

Šaltinis: "Gimtoji žemė" 2010-03-13

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau