Lietingą spalio 22-osios popietę Pašilės bibliotekos skaitytojai ir Varinės kaimo bendruomenė rinkosi į UAB „Geras skonis“ kavinę Pašilėje. Jaukioje salėje, prie rusenančio židinio, skambant lyriškoms melodijoms, malonios renginio šeimininkės - Pašilės filialo vyresnioji bibliotekininkė Aldona Vaitkevičienė ir Varinės bendruomenės pirmininkė Regina Černiauskienė pasitiko ir sodino už stalo kiekvieną svečią.

Aš kaip saulėgrąža, rudenį pražydusi,
Kai šalna jau žiedlapius pakanda.
Nelengvas mano gyvenimo kelias,
Bet nekeliauti, sustot negaliu.
Nors esu tik mažas saulės grūdelis,
Save visą aš kitiems dalinu.

Šiuo eilėraščiu iš poezijos rinkinio „Vėrinys“ renginio vedančioji Aldona Vaitkevičienė pristatė viešnią iš Kauno - Nepriklausomos rašytojų sąjungos narę rašytoją Onutę Delonienę, kuri į susitikimą su skaitytojais, savo kraštiečiais, atvyko drauge su vyru Algirdu ir savo bičiule, taip pat pašiliške, Danute Žiedeliene. Pristatė renginio šeimininkė ir kitus svečius – poetę Apoloniją Grigonytę, literatą iš Pašilės Vilių Dručkų, Krikštėnų kaimo bendruomenės pirmininkę Onutę Venclovienę, „Bočių“ bendrijos moterų ansamblį „Lyra“, vadovaujamą Vacės Ignatavičienės ir akomponiatorės Birutės Verbickienės.

Apolonija Grigonytė su Onute Deloniene – geros pažįstamos, kartu dalyvauja Nepriklausomų rašytojų sąjungos veikloje, puikiai žino viena kitos kūrybą, todėl ukmergiškei literatei nebuvo sunku pažvelgti į rašytojos kūrybą rimtu kritiko žvilgsniu, ieškant išleistuose poezijos rinkiniuose pačių gražiausių sakinių ir posmų, kurie apibūdino autorę kaip moteriškai santūrią, jautrią asmenybę.

Rašytoja skaitė naujus eilėraščius iš būsimosios poezijos knygos ir ištraukas iš naujausio savo romano „Meilės uostas-Nida“. Tai antroji autorės knyga, tęsianti pasakojimą apie herojės Saulės bei jos draugų ir pažįstamų gyvenimo kelius ir klystkelius. „Jeigu meilėje yra du žmonės, tai ir knygos apie tą meilę turi būti dvi,“ - sakė autorė. Pirmoji - romanas „Geriausia diena-šeštadienis“ - buvo išleista 2008 metais ir sulaukė įvairiausių skaitytojų atsiliepimų. Pasak autorės, parašyti knygos tęsinį nėra lengva, o išleisti dar sunkiau. Jeigu ne rašytojos užsispyrimas ir didžiulis noras kuo greičiau knygą atiduoti skaitytojų teismui, tikriausiai dar ir šiandien romanas gulėtų leidykloje.

Buvęs mokyklos direktorius Petras Džiautas kalbėjo, kad puikiai prisimena, kaip maža trapi mergytė pirmą kartą atėjo į Pašilės mokyklą. Jis savo buvusiai mokinei palinkėjo toliau garsinti Pašilę, rašyti taip pat produktyviai, kaip iki šiol, nepamiršti kaimo. Į Pašilės mokyklą ji kiekvieną rytą su grupele draugų atvažiuodavo dviračiu iš netoliese esančio Jačionių kaimo Pivonijos seniūnijoje. Tiesa, po pradinės mokyklos, penktoje ir šeštoje klasėje Onutė mokėsi Pabaisko vidurinėje mokykloje ir gyveno internate. Kaip pati pasakojo, čia vaikai ją skriausdavo, suvalgydavo visą jos maistą, ką tėveliai įdėdavo iš namų. Niekam nesiskundė, tik be draugų iš to paties kaimo, kurie mokėsi Pašilėje, buvo liūdna. Ir vieną dieną, jau prasidėjus mokslo metams, jų pavadinta, išdrįso atvažiuoti į Pašilės mokyklą, nuėjo kartu su draugais pas mokyklos direktorių Petrą Džiautą ir paprašė, kad ją priimtų čia mokytis. Direktorius sutiko, nereikėjo nei Onutės tėvelių sutikimo, ir dokumentus, sakė, nebus sunku pervesti iš vienos mokyklos į kitą. Išdidžiai grįžo Onutė namo ir pareiškė tėveliams, kad nuo šiol ji lankys Pašilės mokyklą. O kadangi buvo jauniausia (brolis vyresnis 18 metų) ir tėvelių lepinama, visas nuotykis baigėsi taip, kaip ji pati norėjo.

Su muzike Danute Žiedeliene Onutė pirmą kartą susitiko Kaune, klube “Branduma“. Danutė – jos lietuvių kalbos mokytojos Janinos Klimavičienės sesuo. Danutė leidžia dainelių knygeles, yra neformaliojo ugdymo muzikos ekspertė, studijos „Saulutė“ vadovė.

Svečių kalbas keitė ansamblio „Lyra“ dainos ir poezijos posmai. Renginio metu veikė Vilniaus dailės akademijos kostiumo dizaino specialybės II kurso studentės Ievos Pavydytės tapybos bei Vlado Šlaito viešosios bibliotekos dailininkės Melanijos Širvienės floristikos darbų parodos.

Puikių rudeninių gėlių žiedai, kultūros almanachas „Eskizai“ , ansamblio „Lyra“ moterų daina „Tau miela drauge“ buvo skirti Onutei Delonienei gimtadienio proga, kurio išvakarės gražiai sutapo su jos viešnage gimtinėje. „Tegul raustantys lapai atneša kuo didesnę spalvų gamą jūsų gyvenime. Tegul išskrendantys paukščiai palieka didžiulę laimę, o rudens saulė sušildo visų širdis“, - linkėjo viešniai renginio vedėja Aldona Vaitkevičienė. O Krikštėnų kaimo bendruomenės pirmininkė Onutė Venclovienė įteikė jai pačios slėgtą gardų sūrį.

Ir, rodos, rudeninis lietus už lango, ir pirmosios snaigės nutūpusios ant žemės nebuvo šalti šio jaukaus pasibuvimo dalyviams. Renginio šeimininkaii dėkingi šventę rėmusiai verslininkei Zofijai Belickienei.

Melanijos Širvienės nuotraukos.

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau