„Esmi įpareigotas pranešti, kad štai jau šešiasdešimt metų praėjo nuo tos dienos, kai senasis grafas Vilgockij prisakė savo sūnui grafui Vilgockij jaunesni ajam, o tas medžioklėj nuo arklio nukritęs, mirdamas prisakė savo žmonai, dabar našlei Vilgockai, prie dvaro biblioteką pastatyti. Maloningoji grafienė Vilgocka per mano kuklų asmenį kreipiasi į Jūsų Mylistą, nuolankiausiai kviesdama atvykti į jos dvarą Vilniaus paviete, kur jos pak ajuose vyks protingų žmonių suėjimas. Suėjimo metu grafienė viliasi apie bibliotekas rokundą turėti. Šviesiausios grafienės Vilgockos pavedimu, lauksiu Jūsų Mylistos 2010 metais, spalio mėnesio 29 dieną (pėdnyčioj), iš karto po pietų (15 adyną) Vilniaus paviete, Trakų gatvelėj, numerys 10, kad galėčiau Jūsų Mylistai duris nuolankiausiai atverti“, - skelbė grafienės Vilgockos bibliotekos saugotojas Petras Zurlys, pridėdamas, jog rašyta 2010 Viešpaties metais, Vilniuje, Rudenio mėnesį.
Taip žaismingai į savo bibliotekos, įsikūrusios istoriniame grafienės Vilgockos pastate, 60 metų jubiliejaus iškilmes pakvietė Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos šeimininkai.

Jubiliejaus proga bibliotekoje buvo surengtas teatralizuotas vakaras „Grafienės Vilgockos dvare“, į kurį atvyko Kultūros ministras Arūnas Gelūnas, svečiai iš Vilniaus ir Alytaus apskričių savivaldybių viešųjų bibliotekų, mieste esančių bibliotekų atstovai, gausus būrys rėmėjų, bičiulių, televizijos ir spaudos atstovų. Iškilmėms vadovavo pati grafienė Vilgocka ir dvaro valdytojas (aktoriai Virginija Kochanskytė ir Petras Venslovas), jiems talkino dvaro bibliotekos saugotojas (direktorius Petras Zurlys), poetas Adomas Mickevičius (aktorius Gediminas Gutauskas), dvaro ekonomė, tarnai ir tarnaitės (bibliotekos kolektyvas), dvaro kapela (Vilniaus miesto folkloro ansamblis „Ūla“, vadovaujamas Janinos Bukantaitės). Svečiai sveikino kolegas sukakties proga ir kūrė linkėjimus jų bibliotekai, didžiulis būrys jos darbuotojų buvo apdovanoti Kultūros ministro ir bibliotekos direktoriaus padėkos raštais. Žėrinčių dvaro sietynų ir jaukai švytinčių žvakių šviesoje skambėjo Adomo Mickevičiaus poezija, iškilmingos vakaro svečių kalbos ir prisiminimai liejosi ne tik lietuviškai, bet ir lenkiškai, neleisdami pamiršti istorinės laikmečio dvasios. Tarp grafienės Vilgockos svečių buvo ir Vilkmergės pavieto Vaitkuškio dvaro grafienė Kossakowska (Vlado Šlaito viešosios bibliotekos direktorė).

Ruošiantis jubiliejui, bibliotekoje buvo surengtos dokumentų parodos, skirtos jos istorijai, veikė seniausių leidinių paroda „Laiko dulkes nužėrus“, virtuali paroda „Trakų gatvė: Pastatas Nr.10“. Minint poeto Adomo Mickevičiaus vardo suteikimo bibliotekai 55-metį, Lietuvos televizija sukūrė video filmą „Poeto Adomo Mickevičiaus gyvenimo Vilniuje metai“ .

Gerdos Putnaitės nuotraukoje: "grafienė Kossakowska", Vilniaus Technikos bibliotekos direktorius K. Mackevičius, aktorė V. Kochanskytė.

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau