Jau 6-eri metai kaip, kartą per mėnesį Ukmergės bočiai savarankiškai gi linasi į ryškiausius Lietuvos ir kaimyninių šalių kultūrinio gyvenimo faktus. Susirinkus prie kavos puodelio klausomasi prelegentų pranešimų, „Įdomybių kaleidoskopo“ (spaudos apžvalgos), dainuojamos jaunystės dainos, aptariami matyti spektakliai ir pan. Renginiuose dalyvaujantys dabartiniai ukmergiškiai, gimę ir užaugę kituose Lietuvos r ajonuose, pristato įdomiausius savo krašto žmones, tuo plečiant visų susirinkusiųjų kultūrinį akiratį. „Bočių“ sekcijos „Prie židinio“ renginiai vyksta Ukmergės kraštotyros muziejuje.

Šį savišvietos darbą organizuoja filologė, šių eilučių autorė Z. Stunžėnienė. Organizatorei pasiūlius temas, pranešimus rengia labai įvairių specialybių žmonės – inžinieriai, mokytojai, medikai... Renginius filmuoja profesorius Rimas Tumas, jis talkina ir peržiūrint vaizdo, tekstų įrašus, demonstruojant kitokią vaizdo medžiagą.

Spalio 29 d. sekcijos nariai susirinko paminėti Isaako Levitano 150-ąsias gimimo metines. Dramatišką dailininko-žydo gyvenimą apžvelgė Z. Stunžėnienė, tekstus apie I. Levitaną iš B. Pasternako knygos skaitė Jadvyga Kulikienė. Visus labai sudomino dailininko kūrinių reprodukcijų aptarimas. Žvelgiant į jas buvo bandoma atsakyti į klausimus, kokia paveikslų nuotaika, kodėl juose tiek liūdesio, ar daug juose lietuviško peizažo detalių...

Lapkričio 25 d. įvyko kitas šios „Bočių“ sekcijos renginys: „F. Šopeno meilė gyvenimui ir muzikai“. Muziejaus salė vos sutalpino visus norinčius susipažinti su šio lenkų kompozitoriaus gyvenimu ir kūryba. F. Šopeno epochą apibūdino Algimantas Kacevičius. Jo pasakojimas apie Frideriko gyvenimo trapumą, jo sėkmes ir nesėkmes buvo tikrai įdomus ir išsamus. Kompozitoriaus kūrybinį palikimą pristatė Irena Grigienė. Ji į renginį pakvietė ir muzikantę, Meno mokyklos muzikos mokytoją, savo dukrą Aldoną Bernadišienę, kuri pianino akordais iliustravo kompozitoriaus nuotaikų kaitą ir filosofinę jo muzikos potekstę. F. Šopeno kūrinius skambino ir Meno mokyklos moksleivė Ugnė Radvilaitė, o Vacė Ignatavičienė padainavo romansą „Pagrok, pagrok dar kartą man Šopeną“... Renginio pabaigoje susirinkusieji aptarė būsimo renginio, kurio tema „Kas lietuvių literatūrinės kalbos tėvas?“, planus. Nuspręsta surengti tarmiškų pokalbių šou.

„Čia atsigauna dvasia“ – kalbėjo viena sekcijos „Prie židinio“ dalyvė, „Pasijunti pilnaverčiu ir suprastu žmogumi“ – antrino jai kita. Lai visada čia būna daug mūsų židinio šviesos, apšviečiančios kasdienybę.

Rimo Tumo nuotraukos

Šiam turiniui kometarai išjungti.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti Jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, Jūs sutinkate su mūsų slapukų naudojimo tvarka ir taisyklėmis. Skaityti daugiau